Трансплантація волосся — малоінвазивна хірургічна процедура, так звана аутотранплантація волосся, яка передбачає пересадку активних волосяних фолікулів з донорських ділянок шкіри (тобто з тих ділянок шкіри, де спостерігається велике скупчення волосяних фолікулів і не пошкоджений ріст волосся). Для кожного пацієнта розраховується індивідуальна кількість графтів, виходячи з характеру втрати волосся та цілей відновлення.
Показання для трансплантації волосся:
- Чоловіча або жіноча андрогенетична алопеція (генетична втрата волосся).
- Травми голови, включаючи опіки та звичайні травми, що призводять до втрати волосся.
- Хронічні захворювання або інші медичні стани, які можуть спричиняти втрату волосся в тому числі трихотилломанія та трихотілексія.
- Втрата волосся після хіміотерапії.
- Бажання мати більш густе волосся.
- Корекція шрамів на шкірі голови після операцій або травм, рубцева алопеція.
- Вроджені вади волосся або дефекти волосяних фолікулів.
Протипоказань до даної процедури доволі мало, оскільки це малотравматична процедура, а використовувані фолікули належать самому пацієнту. Це практично усуває ймовірність відторгнення волосся або розвитку інших ускладнень.
Тимчасово перенести пересадку волосся потрібно в разі появи гострого захворювання (простуда, грип) або загострення хронічного, а також жінкам, які очікують дитину.
Повністю протипоказана процедура пацієнтам з інфекційними захворюваннями шкіри , хворобами крові, онкопатологією та цукровим діабетом.
Найбільш ефективною та малотравматичною вважається пересадка волосся за методом FUЕ (Follicular Unit Extraction). Вона передбачає поштучне вилучення графтів – групи з 3-4 волосяних фолікулів – та переміщення їх в зону облисіння. При цьому на шкірі не робляться розрізи та не залишаються шрами. В результаті процедури 90-95% волосяних фолікулів успішно приживаються та пересаджене волосся росте природно, що забезпечує оптимальний косметичний ефект;
Як відбувається трансплантація волосся методом FUE?
Проходить операція у декілька етапів:
- Спеціалісти клініки проводять аналіз стану вашого здоров’я та волосся, для визначення оптимального плану дій, визначення кількості волосяних фолікулів, які необхідно пересадити та їх оптимальне розташування.
- Моделювання майбутньої лінії росту волосся, підготовка донорської ділянки.
- Перед початком операції проводиться місцева анестезія щоб забезпечити комфорт під час процедури.
- Проводиться забір донорського матеріалу, а саме трансплантатів, що складаються з декількох волосяних фолікулів. Такий забір здійснюється за допомогою механізованих апаратних інструментів – FUE-панчей, які являють собою гострі обертаючі пробійники.
- Підготовка ділянки для пересадки волосся. У зоні робляться мікроскопічні надрізи або проколи, в залежності від розмірів графти.
- Потім у надрізи або проколи поміщаються графти. Переміщення здійснюється за допомогою пінцета.
- Період реабілітації за індивідуально розробленим планом догляду після процедури, що забезпечить ефективну підтримку результату.
Вся операція методом FUE може зайняти близько 5-8 годин і більше (тривалість залежить від ступеня та розміру зони облисіння). Невеликі рубці зазвичай загоюються за кілька днів, а на їх місці утворюються кірочки, які відпадають приблизно через тиждень. Можливий невеликий набряк і дискомфорт після операції, але все проходить через кілька тижнів.
Як проходить реабілітація?
- Протягом перших 10 днів трансплантоване волосся приживляється.
- Перші 2-3 тижні відбувається активна робота фолікулів та відновлення шкіри голови. В цей період у 95% пацієнтів може проявлятись фаза шокового випадіння, що є результатом норми. Але при цьому важливо дотримуватись всіх рекомендацій лікаря!
- Через 6-8 місяців після операції волосся повністю відросте та набере густини.
- І вже за 9-11 місяців можна будет побачити фінальний результат!
За належного догляду та дотримання рекомендацій лікаря пересаджене волосся залишається з вами на все життя.
Реабілітація після пересадки волосся – це важливий етап, який впливає на кінцевий результат, тому надважливо дотримуватися цих рекомендацій після процедури:
- Постопераційний догляд: У перші дні після трансплантації волосся слід строго дотримуватися рекомендацій лікаря. Волосся в зоні пересадки дуже слабке, і будь-який негативний вплив може вплинути на його приживлюваність.
- Зниження навантаження: Під час перших 3-5 днів після операції важливо бути максимально
обережними, щоб не пошкодити графти. - Уникайте фізичних навантажень і будь-яких механічних впливів на зону пересадки.
- Випадіння волосся: Приблизно через 2 тижні після операції почнуть випадати трансплантоване
волосся. Це абсолютно нормальний процес. Важливо пам’ятати, що ця зона буде служити відправною точкою для нового росту волосся. - Ріст нового волосся: Починаючи з 3-го місяця після операції, ви почнете помічати ріст нового волосся, приблизно 10%. Через 6 місяців проростає близько 50%, через 8 місяців – 70%, і кінцевий результат досягається приблизно через 12-14 місяців – 95-98%.